Yat Kaptanı Eğitimi

Yat Kaptanı Eğitimi

Boğaziçi Denizcilik 2010 Yılından Beri Siz Öğrencilerimize En İyi Hizmeti Vermeye Devam Etmektedir..

Yat Kaptanlığı 499 GT yeterlik belgesi, 500 GT'den daha küçük ticari yatların sevk ve idaresi için kaptanlık yetkisi verir.
Bu belgeye sahip kişiler ticari ve özel yatlarda kaptanlık yapabilirler.
Kursumuzda seyir, meteoroloji, gemicilik, temel deniz emniyeti, deniz hukuku, tekne motorları gibi dersler verilmekte ayrıca 70 saat süreyle tekne üzerinde yelken ve motorla manevra ve seyir uygulaması yaptırılmaktadır.
21 yaşını bitirmiş ve sağlık durumu yat kaptanı olmaya elverişli herkes kursumuza katılabilir. Kursumuzun tamamlanmasına müteakip, daha önce hiç deniz hizmeti olmayan kişiler, altı ay süreli yat kaptanlığı stajlarını 15 metreden büyük ticari yatlarda kendi imkanlarıyla tamamlayabilecekleri gibi, istekleri halinde 6 ay yerine eğitim teknemizde 800 deniz mili seyir yaparak tamamlayabilirler.
En az 3 yıl güverte sınıfı gemi adamı olarak hizmeti bulunanlar kursumuzu tamamlamalarına müteakip staj gerekmeksizin yat kaptanlığı sınavına girebilirler. Yat Kaptanları için gerekli olan STCW Temel Denizcilik Sertifikaları,kursumuzun süresi ve olanakları içinde karşılanmaktadır.
Kursumuz hafta içi her gün akşam 1800-2100 saatleri arasında düzenlenmekte ve toplam 18 hafta sürelidir.

Gerekli Evraklar

- Kimlik Fotokopisi
- Diploma yada Liman Cüzdanı
- 2 Vesikalık Resim
- Gemi Adamı Olur Sağlık Raporu ("www.hssgm.gov.tr" Adresinden Bilgi Alabilirsiniz)
- Ayrıca Gerekli Evraklar İçin Lütfen Bize Danışınız


Partnerlerimiz